OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Siódmak

Ostatnia zmiana: 2017-01-17

Opis ogólny
Opis infrastruktury: Kiedyś (1930) była tu duża stacja (4 tory) ale teraz tylko można kopać w poszukiwaniu pozostałości starej stacji i starych peronów (info: floofer, 2007-07-07)

Opis budynków: Aktualnie tylko buda a peron zarasta trawa. Kiedyś składy po 40 wagonów z rosyjskim uzbrojeniem jeździły a teraz tylko raz na miesiąc drezyna przejedzie (info: floofer, 2007-07-07)

Dawna stacja a obecnie przystanek osobowy został wyremontowany w ramach projektu pn. "Rewitalizacja i modernizacja linii kolejowych Olsztyn - Szczytno - Szymany (odcinek Olsztyn - Szczytno - linia kolejowa nr 219 i odcinek Szymany - Szczytno - linia kolejowa nr 35) jako kolejowe połączenie modernizowanego lotniska w Szymanach z Olsztynem." Mimo to nie jest eksploatowany, gdyż pociągi lotniskowe nie zatrzymują się.

Przystanek działa w obszarze LCS Szczytno.
Dane tabelaryczne
Województwo: warmińsko-mazurskie
dodatkowe tory: rozebrano
budynki: był, ale już nie istnieje
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: mała wiata przystankowa
semafory: nie ma, być może były
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: nie ma, być może była
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 1
Krawędzie peronowe: 1
kody: IBNR:5563
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  87,095 Ostrołęka – Szczytno (35)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Szymany Podg. (warmińsko-mazurskie) 2,82 km
Szymany (warmińsko-mazurskie) 3,93 km
Szymany Lotnisko (warmińsko-mazurskie) 4,50 km
Szczytno (warmińsko-mazurskie) 4,69 km
Jesionowiec (warmińsko-mazurskie) 8,51 km
Ochódno (warmińsko-mazurskie) 12,83 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Siódmak

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...