OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Kielce Ślichowice

Ostatnia zmiana: 2018-02-10

Wyślij nowe pliki »

pokaż też kiepskie [Wersja rozszerzona]
Obraz
fot. Herbiński (2005-09-05)
Obraz
fot. SCYZOR (2006)
Obraz
fot. Scyzor (2006)
Obraz
fot. ROBERT KOŃPA (2011-09-15)
Obraz
fot. ROBERT KOŃPA (2011-09-15)
Obraz
fot. ROBERT KOŃPA (2011-09-15)
Obraz
fot. ROBERT KOŃPA (2011-09-15)
Obraz
fot. ROBERT KOŃPA (2011-09-15)
Obraz
fot. ROBERT KOŃPA (2011-09-15)

Zdjęcia publikowane w tym serwisie w większości otrzymujemy od internautów i zakładamy, że mają oni prawo do ich przesyłania. Jeżeli trafisz na materiały naruszające Twoim zdaniem czyjeś prawa autorskie, skontaktuj się z nami (adres w stopce).

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

  • #1 BG (2016-12-05 22:37:26)
    Ta sama uwaga co niegdyś w przypadku Słowika- to jest przystanek osobowy. Przystanki nie posiadają semaforów. Powtarzacze i semafory na wysokości peronów podlegają pod stację Kielce Herbskie. Odpowiedz»
  • #2 (odp. na #1) Marek Potocki (2016-12-06 09:34:47)
    Dziękuję, wpisałem to w odpowiedniej rubryce. Swoją drogą powinna się ona chyba nazywać "sygnalizacja". Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Kielce Ślichowice

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...