OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Czekanów

Ostatnia zmiana: 2018-03-13

Opis ogólny
Opis ogólny: Przystanek Czekanów znajduje się na terenie miejscowości Lewków. Dzięki obecności dodatkowych torów Czekanów jest wykorzystany jako stacja towarowa. (info: Marcin Pruśliński)

Skrajny tor dodatkowy jest zastawiony kolejowym złomem widocznym na zdjęciach. Są to wagony, które miały być wysłane do ZNTK Ostrów na naprawę (napisy na burtach) jednak nigdy tam nie dojechały. (info: wasiukibic, 22-07-2012)
Dane tabelaryczne
Województwo: wielkopolskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: Budynek dworca adaptowany do innych celów. Parterowy budynek nastawni dysponującej czynny. Piętrowy budynek nastawni wykonawczej rozebrano w dniach 6-8 marca 2018.
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: świetlne
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 4
kody: HAFAS:5100746
IBNR:7095
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  129,071 Łódź Kaliska – Zasieki – Forst (14/491)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Czekanów (dawna stacja) (wielkopolskie) 1,36 km
Stary Staw (wielkopolskie) 4,97 km
Ostrów Wielkopolski (kolejka parkowa) (wielkopolskie) 5,48 km
Franklinów (wielkopolskie) 6,46 km
Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie) 7,21 km
Ociąż (wielkopolskie) 8,27 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Czekanów

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...