OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Dawny budynek dyrekcji kolei we Wrocławiu

Ostatnia zmiana: 2018-04-16

Opis ogólny
Wrocławska dyrekcja kolei w okresie na przełomie XIX i XX wieku. W 2 dekadzie XX wieku przeniesiona do budynku przy Joannitów https://www.bazakolejowa.pl/index.php?dzial=stacje&id=27175&okno=start
Budynek zniszczony w 1945 roku nie został odbudowany.
Dane tabelaryczne
Województwo: dolnośląskie
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Wrocław Główny (dolnośląskie) 0,15 km
Dyrekcja Kolei we Wrocławiu (dolnośląskie) 0,38 km
Wrocław Górnośląski (dolnośląskie) 0,55 km
Zespół Szkół Logistycznych (dolnośląskie) 0,66 km
Wrocław Świebodzki (dolnośląskie) 2,18 km
Wrocław Dworzec Miejski Prawego Brzegu Odry (dolnośląskie) 2,26 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Dawny budynek dyrekcji kolei we Wrocławiu

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...