OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Bukowina Bobrzańska

Ostatnia zmiana: 2018-02-25

Opis ogólny
Opis infrastruktury: Semafory zlikwidowano razem z dodatkowymi torowiskami, dawna stacja została zredukowana do rangi przystanku kolejowego. Rozebrano nastawnię w stronę Szprotawy. W budynku dworca dyżuruje dróżnik zamykający szlabany na dwóch przejazdach (jeden obsługuje automatycznie), jeden za pomocą korby. (info: kysiek, 2007-11-17)

Opis budynków: Budynek dworca jest zamieszkany, na dole dyżuruje dróżnik przejazdowy. Szalet stacyjny istnieje. Rozebrano nastawnię we wschodniej części stacji. (info: kysiek, 2007-11-17).
Zburzono przybudówkę do budynku dworca, w której urzędował dyżurny ruchu, a po likwidacji stacji - dróżnik. Wyburzono także magazyn towarowy, stojący naprzeciwko dworca. (info: wasiukibic, 2018 II 24).
Dane tabelaryczne
Województwo: lubuskie
dodatkowe tory: rozebrano
budynki: adaptowany do innych celów
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: kształtowe zlikwidowane
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 2
kody: HAFAS:5100375
IBNR:7065
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  331,986 Łódź Kaliska – Zasieki – Forst (14/491)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Małomice (lubuskie) 4,14 km
Trzebów (lubuskie) 6,46 km
Bożnów (lubuskie) 7,07 km
Stara Kopernia (lubuskie) 7,66 km
Dobre nad Kwisą (lubuskie) 8,74 km
Szprotawa DZM (lubuskie) 8,78 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Bukowina Bobrzańska

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...