OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Szymany Lotnisko

Ostatnia zmiana: 2017-02-26

Opis ogólny
Jednokrawędziowy przystanek osobowy usytuowany przy parkingu Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w miejscowości Szymany (Szymany 150). Częściowo zadaszony o konstrukcji dachu podobnej do tej zastosowanej na terminalu portu lotniczego. Początek peronu zakończony jest barierkami, zaś bok jest ogrodzony szklanymi panelami na prawie całej długości peronu. Przy końcu peronu znajduje się jednokomorowy semafor zaporowy "G" (kontynuacja oznakowania semaforów stacji Szymany). Za nim zasypka ziemna i monolityczny betonowy kozioł oporowy. W skład elementów informacji pasażerskiej wchodzą wyświetlacze peronowe LCD, w tym również wewnątrz budynku terminala. Tablice z nazwą przystanku, ławki i kosze na śmieci oraz gabloty na rozkład jazdy i inne informacje handlowe.
Dane tabelaryczne
Województwo: warmińsko-mazurskie
dodatkowe tory: nie ma i nie było
budynki: terminal lotniczy
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: wiata nad peronem
semafory: świetlne
semafor zaporowy na końcu peronu
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: nie ma i nie było
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 1
Krawędzie peronowe: 1
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  1,480 Szymany Podg. – Szymany Lotnisko (747)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Szymany Podg. (warmińsko-mazurskie) 1,68 km
Szymany (warmińsko-mazurskie) 2,10 km
Siódmak (warmińsko-mazurskie) 4,50 km
Jesionowiec (warmińsko-mazurskie) 6,96 km
Szczytno (warmińsko-mazurskie) 9,19 km
Wielbark (warmińsko-mazurskie) 9,26 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Szymany Lotnisko

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...