OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Kamień Śląski

Ostatnia zmiana: 2016-09-08

Opis ogólny
Opis ogólny: Przystanek Kamień Śląski jest położony na terenie miejscowości Otmice, gm. Izbicko, pow. Strzelce Opolskie. Kamień Śląski leży w gm. Gogolin, pow. Krapkowice. Od przystanku do Kamienia Śląskiego jest około 4 km. (info: Paweł Ukole, 2007-07-14)

Opis budynków: Budynek z 1950 r.

Pierwsze piętro wykorzystywane jako dom mieszkalny. Parter zamknięty i zdewastowany (info: Paweł Ukole, 2007-07-14)

Wieża wodna stoi przy ul Dworcowej 8, ulicy równoległej do torów kolejowych, ok. 75 m od budynku dworca, budynek wieży wodnej został adaptowany na cele mieszkalne. (info: Bolesław Wojtyniak, 29-12-2010)
Dane tabelaryczne
Województwo: opolskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: adaptowany do innych celów
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: świetlne
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: zmienione przeznaczenie
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 2
kody: HAFAS:5101684
IBNR:6184
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  80,523 Bytom – Wrocław Główny (132)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Tarnów Opolski (opolskie) 5,57 km
Walidrogi (opolskie) 9,43 km
Jasiona (opolskie) 11,10 km
Szymiszów (opolskie) 11,38 km
Dębska Kuźnia (opolskie) 12,00 km
Chrząstowice (opolskie) 12,78 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

  • #1 Roman (2017-10-06 17:57:32)
    przykro , kiedyś tętniący życiem dworzec ,zadbany,mieszkańcy dbający o obejścia,dobrze presperujący zakład wapienniczy,wspaniali mieszkańcy,weseli rodzinni zawsze swłużący pomocną dłonią. Piękne lata które jużnie wrócą-szkoda. Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Kamień Śląski

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...