OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Szymiszów

Ostatnia zmiana: 2016-09-08

Opis ogólny
Opis ogólny: Budynek dworcowy z 1910 r. częściowo wykorzystywany na mieszkania. Na budynku ładny, choć zaniedbany zlew (wylot rurki wodnej zaczopowany). (info: Andrzej Wysocki, 2005-03-01)

Mała stacja osobowa z zabytkowym dworcem (część budynku jest zamknięta w pozostałej mieszczą się mieszkania) oraz zabytkowymi nastawniami mechanicznymi. Obok stacji znajduje się bocznica wapienników (zakład już zamknięty i bocznica nie czynna) (info: MaszyDyżRuch, 2005-08-05)
Dane tabelaryczne
Województwo: opolskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: zamknięty w stanie dobrym
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: świetlne
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma, być może była
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 2
kody: HAFAS:5103750
IBNR:6456
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  73,004 Bytom – Wrocław Główny (132)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Rozmierka Polspa (opolskie) 6,32 km
Rozmierka (opolskie) 6,63 km
Strzelce Opolskie (opolskie) 8,98 km
Kadłub (opolskie) 10,13 km
Kamień Śląski (opolskie) 11,38 km
Leśnica (opolskie) 11,71 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Szymiszów

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...