OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Węgliniec

Ostatnia zmiana: 2017-05-07

<== | Galeria | ==>
Data: 2018-07-14
Autor: wasiukibic
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2018-08-11

Galeria użytkownika

Zarośnięty tor prowadzący do jakichś obiektów magazynowych przy wschodnim krańcu ul. Sikorskiego (z lewej strony). Za plecami jest rozjazd, łączący go z torem idącym od strony stacji kolejowej. Widok w kierunku wschodnim (koniec bocznicy).

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 119
: 3

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Pisanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.

Komentarze:

 • #1 ZenobeK (2018-08-11 12:41:39)
  Dzięki PLK, baza robi się bardziej przyrodnicza niż kolejowa. Na zdjęciu młody klon pospolity (acer platanoides). No i gitara.
 • #2 roman paul poznań (2018-08-12 10:26:14)
  ja to nazywam , ze na OBK jest za "dużo trawy" a osobiście nie negując takich fotek czekam z utęsknieniem na obiekty i infrastrukturę
 • #3 (odp. na #1) wasiukibic (2018-08-12 15:34:54)
  Zenobek - W tym wypadku nie tyle wina leży po stronie PLK, co raczej ogólnych trendów panujących w gospodarce III RP. Tartak i magazyny, które użytkowały bocznicę, upadły, więc i sens istnienia toru jest żaden. Być może znajdzie się inwestor, który odkupi teren i coś na nim zrealizuje, wtedy jest i szansa (niewielka) na reaktywację bocznicy.
  RPP - 25 lat temu na zdjęciu byłaby infrastruktura, nikt jednak przez ten czas nie wpadł na pomysł, żeby udokumentować ten fragmencik kolejowego świata. Za kolejnych kilka, kilkanaście lat nie pozostanie tu pewnie żadna pamiątka po torowisku, więc dobre i to. Takich przypadków jest w skali kraju jest całe mnóstwo.

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Węgliniec

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...