OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Szklarska Poręba Huta

Ostatnia zmiana: 2019-02-24

<== | Galeria | ==>
Data: 2018-05-15
Autor: Petr Špetlák
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2018-05-15
Wyposażenie przystanku.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' z podaniem autora [?]

Tagi: perony/rampy/place/zadaszenia.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 393
: 7

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Pisanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.

Komentarze:

 • #1 wasiukibic (2018-05-16 11:18:48)
  Jednak można uniknąć niebiesko-majtkowych kolorów a'la PLK czy wściekłej pomarańczy vel DSDiK tylko dostosować się kolorem do otoczenia. I nawet poczekalnia drewniana, szok.
 • #2 polo (2018-05-17 07:01:11)
  Wszystko wykonane z polotem i smakiem. Boli jedynie syf, pozostawiony przez budowlańców... Górki piachu, betonowe bloczki, fragmenty krawężników, puste palety itp... To tak, jakby Pani Domu wysprzątała chałupę i porzuciła na jej środku odkurzacz z rurą i przewodem... Wystarczy jeden gość celujący w podłogę i czar pryska...
 • #3 (odp. na #2) wasiukibic (2018-05-17 07:45:31)
  No ale przynajmniej flaszki po sobie posprzątali - szacun! Polski budowlaniec to niestety najczęściej brudas, którego jak się pałą nie nagoni i nie postraszy karami to będzie śmiecił wszędzie dookoła i stanowisko pracy na fajerant zostawi zasyfione, bo 8 godzin minęło i do domu. Niemcy mieli na to fajny sposób - Reichsarbeitsdienst, który uczył młodego człowieka poszanowania dla własnego sprzętu czy miejsca pracy i później taki szpadel czy kielnia lśniły w słońcu. Teraz często idąc na odbiór widzę obsmarkane zaprawą narzędzia, walające się folie, pety, resztki jedzenia czy materiałów.
 • #4 (odp. na #3) polo (2018-05-17 09:41:01)
  Po takich „fachowców“ powinien podjechać na fajrant odmalowany na zewnątrz osinobus z poprutymi siedzeniami, dyktą zamiast szyb oraz strzelającą rurą wydechową z wymalowanym hasłem „jaki pan taki kram“... Choć nie wiem, czy ta dyskretna aluzja nie uszłaby uwadze pasażerów ;)
 • #5 (odp. na #4) Kauflanczak123 (2018-05-17 19:53:20)
  Sami se zapier...cie do takiej roboty na 8 godzin za 2,5 tys zł miesiecznie i zobaczycie, że po jakims czasie też. W Niemczech tacy fachowcy są szanowani i zarabiają "troche" wiecej. Większosc (nie wszyscy) MKoli nie potrafi zrozumiec innych ludzi i ich sytuacji życiowej!!! (jak autyści :)) tylko te pociągi, pociągi i foty zapyziałej i zniszonej kolei w Polsce, która sie już do niczego nie nadaje i jest do dupy...
 • #6 (odp. na #5) wasiukibic (2018-05-18 07:24:07)
  Budowlaniec w Polsce zarabia obecnie trochę więcej niż 2,5 kafla miesięcznie - obecnie stawka dla fachmana w moich rejonach to 16-22 zł/rh, wliczając przerwę. W dobrym tonie jest, żeby fachman sam po sobie umył sprzęt, którym robił (poziomica, kielnia, blichówa, etc.). Dodatkowo do kilku fachmanów zawsze dolicza się pomocnika, do którego obowiązków m.in. należy posprzątać miejsce pracy przed fajerantem. Dlatego też nie wmówisz mi koleżko, że pozostawianie po sobie dokoła syfu jest czymś, co jest wpisane w pracę budowlańca, raczej brakiem kultury osobistej i lenistwem. Tutaj zaś mamy do czynienia z pozostawieniem odpadów budowlanych, za których usunięcie odpowiada (w zależności od umowy) generalny wykonawca lub podwykonawca - jest to więc ewidentne zaniedbanie ze strony tego podmiotu. Inwestor w tym wypadku ma prawo na własny koszt usunąć te odpady, a następnie zrefakturować to do winowajcy.
 • #7 (odp. na #5) Maciej (2018-05-18 08:23:19)
  Kolego, czy Ty w ogóle kochasz życie? A tak na marginesie, czy w Niemczech widzisz same pozytywy? Naród niemiecki wymiera. Jeszcze za naszego pokolenia zniknie z areny dziejowej na własne życzenie. Wystarczy przyjrzeć się tamtejszej demografii i innym sprawom, które nie chciałbym poruszać. Czy to jest ten niezapyziały sukces? Proponuję przestudiować upadek cesarstwa rzymskiego...

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Szklarska Poręba Huta

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...