OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Legnica Północna

Ostatnia zmiana: 2020-03-18

<== | Galeria | ==>
Data: 2017-10-25
Autor: Jarosław Lizak
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2017-10-25

Galeria użytkownika

Stacja nazywana "dworcem małym" zlokalizowana naprzeciwko dworca głównego, od strony północnej (stąd prawdopodobnie nazwa stacji) która do 1991 roku obsługiwała wyłącznie połączenia w stronę Ścinawy, Rawicza i Kobylina. Dzisiaj niestety cała linia od 26 lat jest nieczynna a dokładnie rozkradziona, nieprzejezdna lub rozebrana przez kolej lecz wyjątek stanowi króciutki odcinek w Legnicy który uchował się i służy do przewozu węgla do ciepłowni miejskiej i od czasu do czasu przez dawny "dworzec mały" przetoczy się pomalutku składzik taki jak na zdjęciu z czele z lokomotywą 6Dg Pol Miedź Trans.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: budynki dworcowe; perony/rampy/place/zadaszenia; infrastruktura torowa/rozjazdy/równie stacyjne; wydarzenia i ludzie; tabor; szlak (trasa)/pojedyncze tory; inne; sygnalizacja/słupki/znaki itp.; ciekawostki; panoramy/widoki ogólne; budynki związane z prowadzeniem ruchu.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 540

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Legnica Północna

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...