OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Wilków Namysłowski

Ostatnia zmiana: 2016-09-05

Opis ogólny
Opis ogólny: Dwupiętrowy budynek z 1868 r. Częściowo zasiedlony.

Jak jeszcze jeździłem tutaj do rodziny (koniec lat 90-tych) kasa biletowa była czynna od 5 do 20. Pamiętam, że był duży ruch podróżnych w obu kierunkach - potrafiło wsiąść około 30 osób do pociągu. (info: wasiukibic, 2008-01-30)

Opis infrastruktury: Wilków Namysłowski to duża wieś o charakterze rolniczym. W okolicy stacji znajduje się wiele budynków służących dawniej obsłudze rolnictwa (dziś albo o zmienionym przeznaczeniu albo zdewastowane). Dawniej odchodziły 3 bocznice: do elewatora zbożowego (północno - wschodnia część stacji), do magazynów oraz spółdzielni rolniczej (północno - zachodni część stacji). Być może były dawniej tory dodatkowe, skąd odbierane i przyjmowane były wagony towarowe. Obecnie bocznice są odcięte od torów szlakowych, w terenie bez trudu za to można odnaleźć ich ślad min. w brukowanych drogach lub wysokiej trawie. Dopóki stacja miała obsadę przejazd kolejowy miał szlabany, potem już tylko sygnalizacja świetlna wzbudzana. (info: wasiukibic, 2008-01-30)

W Wilkowie są dwa perony, pierwszy, przy budynku dworca i drugi, z wiatą za przejazdem (info: Bolesław Wojtyniak, 23-08-2010)

Wymieniono nawierzchnię brukową drogi dojazdowej do spółdzielni rolniczej i jednocześnie pozbyto się pozostałości po torach dojazdowych do tych zakładów, umiejscowionych w starej kostce brukowej, zlikwidowano też rampy i kozły oporowe.

Na dawnej bocznicy do elewatorów zbożowych zachowało się jeszcze urządzenie załadunkowe (prawdopodobnie) zboża na wagony kolejowe. W gąszczu chwastów widoczne są także kozły oporowe. (info: wasiukibic, 10-08-2013)

Opis budynków: Budynek dworca na I piętrze jest zamieszkały, parter bez kasy, poczekalni itp. nieczynny. (info: Bolesław Wojtyniak, 23-08-2010)
Dane tabelaryczne
Województwo: opolskie
dodatkowe tory: nie ma, być może były
budynki: zamknięty zdewastowany
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: mała wiata przystankowa
semafory: świetlne zlikwidowane
przejście nadziemne/podziemne, windy: Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa/biletomat: zlikwidowana lub nieczynna
nastawnie, strażnice, posterunki:
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 2
kody: HAFAS:5104050
IBNR:6499
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  111,089 Kalety – Wrocław Mikołajów (143)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Namysłów (woj. opolskie) 6,66 km
Pawłowice Namysłowskie (woj. opolskie) 8,09 km
Gołębice (woj. dolnośląskie) 9,29 km
Ziemiełowice (woj. opolskie) 10,57 km
Kamienna Namysłowska (woj. opolskie) 12,04 km
Smogorzów (woj. opolskie) 12,46 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Wilków Namysłowski

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...