OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Zębice Wrocławskie

Ostatnia zmiana: 2016-09-05

Opis ogólny
Opis ogólny: Na peronie stoi blaszana wiata.

Opis infrastruktury: Obecnie po przebudowie istnieją dwa tory oraz dwa perony z wiatami po dwie na peron , przejazd sterowany automatycznie z zaporami (info: Jan Mazurkiewicz, 20-11-2008)

Opis budynków: Budynek dawnego posterunku dróżnika ceglany z drewnianą nadbudową( przy torze w kierunku Wrocławia) który pełnił funkcję też i nastawni oraz kasy rozebrano w 2008 roku . Istniał jeszcze parterowy budynek po przeciwnej stronie toru pełnił on funkcję kasy i poczekalni zlikwidowany w latach 80-tych XX wieku. Z budynków pozostał tylko szalet przy torach w kierunku Wrocławia (info: Jan Mazurkiewicz, 20-11-2008)
Dane tabelaryczne
Województwo: dolnośląskie
dodatkowe tory: rozebrano
budynki: był, ale już nie istnieje
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: świetlne
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 2
kody: HAFAS:5104287
IBNR:6546
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  167,205 Bytom – Wrocław Główny (132)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Siechnice (dolnośląskie) 4,05 km
Święta Katarzyna (dolnośląskie) 5,00 km
Lizawice Podg (dolnośląskie) 5,39 km
Zakrzów Kotowice (dolnośląskie) 6,06 km
Lizawice (dolnośląskie) 6,76 km
Wrocław Brochów WBA (dolnośląskie) 7,70 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Zębice Wrocławskie

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...