OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Sulechów

Ostatnia zmiana: 2018-06-25

<== | Galeria | ==>
Data: 2011-02-07
Autor: Bolesław Wojtyniak
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2018-07-01
Sulechów. Nawodnione przejście podziemne.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: przejścia nad/podziemne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 204
: 6

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 wasiukibic (2018-07-01 21:50:52)
  Tunel, miast być wyremontowany i dalej służyć podróżnym, został podczas ostatniego remontu zakryty betonowymi płytami. Ot i remont po polsku. Dodajmy stacji w powiatowym mieście, przez które przejeżdżają pociągi TLK i IC. Odpowiedz»
 • #2 (odp. na #1) Jakub - przyszły MASZYNISTA (2018-07-02 00:26:11)
  ,,Ło świnio!" ,,Co to k***a jest?"- jakby to Gesslerka (M. Gessler) pedziała. ,,Co to za syf!?!" Odpowiedz»
 • #3 (odp. na #2) wasiukibic (2018-07-02 07:47:56)
  Co to jest? Albo pompa nieczynna albo kanały burzowe niedrożne albo jedno i drugie. Tylko, że takie rzeczy się na bieżąco konserwuje lub naprawia. A tutaj zrobiono na zasadzie: boli mnie palec, utnę sobie nogę. Odpowiedz»
 • #4 (odp. na #3) Jakub - przyszły MASZYNISTA (2018-07-10 16:33:13)
  Dyć to wyglądo choby jako gnojówa. Normalnie choby szambo wybioło. Odpowiedz»
 • #5 (odp. na #4) do re mi (2018-07-10 21:03:50)
  sądząc po składzie, to niedaleko prawdy jesteś... Ale widziałam już gorsze bajora w przejściach podziemnych (choćby Piława Górna). Przy odrobinie chęci i dobrej woli można by to udrożnić, odetkać, posprzątać i odmalować. No ale po co, jak jest inne (niekoniecznie tańsze) wyjście? Odpowiedz»
 • #6 Michał Kłosowski (2018-07-11 20:52:48)
  Deszczówka. Odpływy zapchane syfem i standardowa sytuacja. W Zbąszyniu ile razy ta sama sytuacja miała miejsce, a przejście czynne i jedyne, eh. :/ Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Sulechów

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...