OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Biedrzychowice Dolne

Ostatnia zmiana: 2018-03-05

Opis ogólny
Opis infrastruktury: Stacyjka w Biedrzychowicach składa się z budynku, w którym prawdopodobnie była kasa biletowa - obecnie jest on w stanie destrukcji, zapadł się dach, a z otworów okiennych "wystają" rosnące wszędzie rośliny. Stoi on przy peronie 1, który został pozbawiony toru po wojnie, kiedy to linia Wrocław - Berlin stała się jednotorową linią lokalną kończącą się w Gubinku. Przy drugim peronie stoi poczekalnia z napisem BIEDRZYCHOWICE DOLNE, która posiada resztki ram okiennych. Za torem stoi budynek mieszkalny w stanie dobrym. Aby dojść od stacji do wsi należy przejść jeszcze przez spore pole, aby ujrzeć pierwsze jej zabudowania. Stacyjkę w Biedrzychowicach dzieli na pół polna droga z Surowej do Biedrzychowic. Perony są zachowane w dobrym stanie, zaś tor jest zarośnięty przez trawę, a główki szyn są prawie w całości zardzewiałe. (info: MKL, 2006-09-06)
Dane tabelaryczne
Województwo: lubuskie
dodatkowe tory: rozebrano
budynki: zamknięty zdewastowany
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: mała wiata przystankowa
semafory: nie ma, być może były
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 0
kody: IBNR:7030
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  159,300 Wrocław Muchobór – Gubin Płd. (– Guben) (275)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Lubanice (lubuskie) 3,98 km
Bieniów (lubuskie) 5,36 km
Bieniów Górny (lubuskie) 7,77 km
Grabik (lubuskie) 8,02 km
Żary (lubuskie) 10,01 km
Lisice (lubuskie) 10,23 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Biedrzychowice Dolne

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...