OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Mierków

Ostatnia zmiana: 2016-09-04

Opis ogólny
Opis ogólny: Zdjęcie budynku wykonane przez M. Olędzkiego przedstawia dom mieszkalny (Mierków 64) z przybudówką jako poczekalnią dla podróżnych - widok od ogrodu, z torowiska od strony Lubska. (info: Serg, 2007-06-17)

Opis budynków: Przy przejeździe kolejowym znajduje się dom mieszkalny (Mierków 64) z murowaną przybudówką, oznaczoną tablicą "Poczekalnia", do użytku podróżnych. Całość wykonana z charakterystycznej miejscowej cegły. Dom najprawdopodobniej nie był obiektem kolejowym, a pełnił funkcje mieszkalno-gospodarcze dróżnika (pracowników kolejowych). (info: Serg, 2007-06-17)
Dane tabelaryczne
Województwo: lubuskie
dodatkowe tory: rozebrano
budynki: adaptowany do innych celów
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: mała wiata przystankowa
semafory: nie ma i nie było
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: nie ma, być może była
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 2
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  176,485 Wrocław Muchobór – Gubin Płd. (– Guben) (275)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Raszyn (lubuskie) 2,15 km
Lubsko Południowe (lubuskie) 5,53 km
Lubsko (lubuskie) 5,62 km
Graniczno (lubuskie) 6,36 km
Lubsko Hynków (lubuskie) 6,49 km
Glinka Górna (lubuskie) 6,55 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Mierków

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...