OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Leszno LOG

Ostatnia zmiana: 2015-11-22

Opis ogólny
Opis ogólny: Semafory znajdują się właściwie przy torowisku pomiędzy posterunkiem Marysiewice oraz LOG. Dwa świetlne i jeden kształtowy - wszystkie są czynne. (info: Anonymus)

Od 01.09.2004 posterunek Leszno LOG został zamknięty - przemianowano go na nastawnię LS8 - nie wiem co ona obsługuje. (info: Rafał Stec, 2004-10-28)

Na jesień 2010 wzdłuż trasy LOG (od posterunku Marysiewice do trasy na Ostrów WLKP.) zostały zdemontowane dwa semafory świetlne (nie były zdewastowane) i jeden kształtowy (był nieczynny). Kształtowy został odkręcony, a świetlne obcięte szlifierką. Nie mam informacji czy zostały one zlikwidowane przez PKP czy przez złomiarzy. (info: loony, 03-02-2011)

Opis budynków: Budynek LOG zamknięty. W drzwiach krata (kłódka wyłamana). W środku urządzenia zdemontowane (wraz z piecem centralnego ogrzewania). Tylko walają się dzienniki, rozkłady jazdy, różne śmieci, butelki po tanich winach. Szyby powybijane, na parapetach uschnięte kwiaty. Na jednych z drzwi wisiał kalendarz z 2009 roku. Ostatni wpis w znalezionym dzienniku datowany na grudzień 2008. Budynek pokryty graffiti. (info: loony, 03-02-2011)

W 47 tygodniu 2015 roku budynek został wyburzony. (info: loony, 20-11-2015)
Dane tabelaryczne
Województwo: wielkopolskie
dodatkowe tory: nie ma i nie było
budynki: 17 listopada 2015 roku rozpoczęto wyburzanie budynku
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: świetlne i/lub kształtowe zlikwidowane
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: nie ma i nie było
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 0
Krawędzie peronowe: 0
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  232,850 Łódź Kaliska – Zasieki – Forst (14/491)  
  0,000 Leszno LOG – Marysiewice (818)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Marysiewice (wielkopolskie) 1,30 km
Leszno (wielkopolskie) 2,78 km
Wilkowice (wielkopolskie) 3,16 km
Leszno Dworzec Mały (wielkopolskie) 3,44 km
Lipno Nowe (wielkopolskie) 5,08 km
Leszno Grzybowo (wielkopolskie) 5,31 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Leszno LOG

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...