OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Wierzchowo Pomorskie

Ostatnia zmiana: 2017-02-21

Opis ogólny
Opis infrastruktury: W Wierzchowie Pomorskim znajdowała się duża Baza Nawierzchniowa należąca do PKP. Zajmowała się ona (jak sama nazwa wskazuje) utrzymaniem i remontami nawierzchni kolejowej (szyny, podkłady, tłuczeń). Zakład ten posiadał rozbudowany układ torowy, przyjmował też i wysyłał duże ilości wagonów towarowych, głównie z terenu Pomorza Zachodniego. Obecnie Baza jest nieczynna, a zabudowania i torowiska popadają w ruinę i są rozkradane. Jest pomysł, żeby jej teren wykorzystać na cele produkcyjne. (info. wasiukibic 29 XII 2014)
Dane tabelaryczne
Województwo: zachodniopomorskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: zamknięty w stanie dobrym
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: kształtowe nieczynne
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
przejście nadziemne: nieczynne
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 3
kody: IBNR:8436
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  75,904 Grzmiąca – Kostrzyn (410/430)  
  37,875 Wałcz Raduń – Wierzchowo Pomorskie (416)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Osiek Drawski (zachodniopomorskie) 3,92 km
Borujsko (zachodniopomorskie) 5,77 km
Mirosławiec WBK 824 (zachodniopomorskie) 7,21 km
Będlino (zachodniopomorskie) 8,66 km
Bobrowo Pomorskie (zachodniopomorskie) 8,81 km
Żelisławie Pomorskie (zachodniopomorskie) 9,96 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

  • #1 andrzej (2017-02-20 20:01:54)
    Budynki dworcowe są już przekazane do zamieszkania .Przejście nadziemne było i jest ( nieczynne ) Odpowiedz»
  • #2 krystyna (2018-01-06 20:08:25)
    nigdy nie pogodzę się z tym że ktoś mądry zrobił takie świństwo i zniszczył dostęp do połączeń z innymi miejscowościami żeby się dostac tam gdzie się chciało pojechać ,wstrętne to ,bo teraz moja miejscowość i nie tylko jest prawie uziemiona tylko jeszcze zabić dechami i będzie super,ludzie pomyślcie o tych których nie stać kupić samochód bo też mieli by to gdzieś a starsi ludzie też nikt nie pomyślał wstyd :( Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Wierzchowo Pomorskie

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...