OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Szlachta Zachód

Ostatnia zmiana: 2019-09-06

Wyślij nowe pliki »

| pokaż też kiepskie [Wersja podstawowa]

Obraz
Odsłon (od 12 maja 2014): 559
powiększ
Autor: Maciej Zygowski Napisz wiadomość do osoby udostępniającej zdjęcie
data: 2007-07-17;
Posterunek odgałęźny Szlachta Zachód znajdował się na nasypie, jakieś 100-200m w prawo od prawej krawędzi kadru. Jego istnienie umożliwiało zjazd łącznicą na widoczną pod wiaduktem "Węglówkę" do stacji Lipowa Tucholska bez konieczności zmiany czoła na stacji Szlachta. Obecnie łącznica ta jest nieprzejezdna (wycięto rozjazd w Lipowej).
Obraz
Odsłon (od 12 maja 2014): 543
powiększ
Autor: Maciej Zygowski Napisz wiadomość do osoby udostępniającej zdjęcie
data: 2007-07-17;
Szlachta Zachód. Gdyby posterunek istniał, prawdopodobnie byłby widoczny na tym zdjęciu. Na nasypie widoczny jest po lewej kozioł oporowy stanowiący zakończenie żeberka ochronnego, które jest przedłużeniem łącznicy Szlachta Zachód - Lipowa Tucholska. Dalej komin zakładu przemysłowego w Szlachcie, następnie krzak, za którym po dziś dzień istnieje grupa dwóch rozjazdów umożliwiających wjazd na w/w łącznicę, których dowodem istnienia może być też wskaźnik oznaczający konieczność podniesienia klap pługa odśnieżnego. W tle tarcza ostrzegawcza semafora wjazdowego stacji Szlachta. Tarcza wjazdowa z łącznicy na stację Lipowa Tucholska jest nieco bardziej oddalona od tego miejsca, stąd nie zmieściła się na zdjęciu. U dołu tor "Węglówki".
Obraz
Odsłon (od 12 maja 2014): 568
powiększ
Autor: Rafał Wąsowicz Napisz wiadomość do osoby udostępniającej zdjęcie
data: 2008-07-18;
Szlachta Zachód. Wiadukt nad węglówką.

Zdjęcia publikowane w tym serwisie w większości otrzymujemy od internautów i zakładamy, że mają oni prawo do ich przesyłania. Jeżeli trafisz na materiały naruszające Twoim zdaniem czyjeś prawa autorskie, skontaktuj się z nami (adres w stopce).

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Szlachta Zachód

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...