OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Tychy Miasto

Ostatnia zmiana: 2017-10-04

Opis ogólny
15 grudnia 2013 roku, przystanek Tychy Miasto został wyłączony z eksploatacji i zastąpiony przez dwa nowe przystanki – Tychy Grota-Roweckiego oraz Tychy Lodowisko. Obecnie stacja nie obsługuje pociągów pasażerskich - przejeżdżają przez nią bez zatrzymania.

Opis ogólny: Pociągi pasażerskie nie jeżdżą tam już od trzech lat, ale kasa biletowa jest nadal czynna (!) (info: Michał Mackiewicz, lipiec 2004)

Stacja położona w centrum miasta, aktualnie nieużywana w ruchu pasażerskim, wykorzystywana jedynie w ruchu towarowym (głównie przejazdy pociągów towarowych obsługujących fabrykę samochodów FIAT), sama stacja zdewastowana, perony częściowo zadaszone, poczekalnie znajdowały się na peronach, ale obecnie trudno je nazwać poczekalniami. Jest tez nastawnia, prawdopodobnie czynna w określonych godzinach. (info: Robert Puchalski)

Pociągi wracają 14 grudnia 2008. Szczegóły: http://www.gzm.org.pl/pol/index.php?option=com_content&task=view&id=486&Itemid=1 (info: Marcin, 07-12-2008)

Od 14.12.2008r. funkcjonuje Szybka Kolej Regionalna na Tychy Miasto - Katowice. Pierwszy kurs ok. 4:15 ostatni zaraz po godzinie 00:00. Pociągi kursują z częstotliwością 20-30 minut. Obowiązuje specjalna taryfa pomarańczowa czyli wspólny bilet autobusowo- kolejowy.

Od 2012-09-01 zamknieta dla ruchu pasażerskiego.

Opis infrastruktury: Czynny jest peron I. Oświetlenie peronu jest całkowite, kamera, ławki i kosze na śmieci. Wiata została odnowiona i pomalowana na niebieski kolor. Stacja nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych co jest jej dużym minusem. (info: Marcin, 07-12-2008)

Obecnie czynny jest tylko jeden peron. Drugi w niedługiej przyszłości ma się doczekać remontu. (info: tyszanin85, 21-05-2009).
Dane tabelaryczne
Województwo: śląskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: adaptowany do innych celów
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: mała wiata przystankowa
semafory: świetlne
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
przejście nadziemne: czynne
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 4
kody: IBNR:231
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  3,730 Tychy – Mysłowice Kosztowy (179)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Tychy Grota Roweckiego (woj. śląskie) 0,66 km
Tychy Lodowisko (woj. śląskie) 1,10 km
Tychy Al. Bielska (woj. śląskie) 1,17 km
Tychy Zachodnie (woj. śląskie) 1,72 km
Tychy Browar (woj. śląskie) 1,98 km
Tychy (woj. śląskie) 3,99 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Pisanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Tychy Miasto

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...