OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Konin – Kazimierz Biskupi (388)

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2018-12-20 (historia)

Informacje cząstkowe:

Konin - Kazimierz Biskupi (data nieznana)
Linię wg artykułu "Zarys dziejów kolei żelaznych w Koninie" Roberta Michalaka otwarto 26 maja 1974 roku. Ostatni planowy pociąg odjechał 27 maja 1995 roku. Po tym czasie połączenia były jeszcze z SRJP, ale bardzo często były odwoływane. Pod koniec kwietnia 2013 opublikowano najnowszy wykaz linii kolejowych, w których LK 388 już nie było. W maju ogłoszono przetarg na likwidację wszystkich przystanków. Możliwe, że wraz z przystankami, fizycznie zlikwidowana zostanie cała linia. (info: Jakub Maciejewski, 06-10-2013)
Pątnów - Kazimierz Biskupi (2015-02)
Linią rozebrana na przełomie stycznia i lutego 2015. Wraz z torowiskiem zlikwidowano fizycznie infrastrukturę stacji Kazimierz Biskupi i przystanku Pątnów Elektrownia. Rozebrano też perony przystanku Pątnów. Tory manewrowe na Pątnowie ("Pątnów Manewrowa", punkt styczny z siecią KWB Konin "Pątnów-Gaj") nadal istnieją i istnieć będą, bo są potrzebne do dojazdu na bocznicę Elektrowni Pątnów. Po wykreśleniu linii 388 z listy D29, przekształcono ją w "Ciąg bocznicowy Konin - Pątnów, tor 1P". (info: Jakub Maciejewski, 05-04-2015)

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Linia kolejowa Konin – Kazimierz Biskupi (388)

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...