OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Brodnica – Bydgoszcz Wschód (209)

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2018-02-12 (podobiekty)

<== | Galeria | ==>
Data: 2010-04-17
Autor: Paweł Rola
Napisz e-mail
Odcinek Brodnica – Drużyny
Zamieszczono: 2010-07-08

Galeria użytkownika Paweł Rola

Widoczny fragment toru to linia do Golub-Dobrzynia i dalej do Bydgoszczy, natomiast ten niekompletny kozioł oporowy po lewej wyznacza miejsce w którym przegiega linia wąskotorowa Brodnica - Ostrowite Cukrownia (kilka metrów dalej w stronę miasta widać gdzieniegdzie 'wąskie' szyny wystające z trawy).

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: szlak (trasa)/pojedyncze tory.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon (od 12 maja 2014): 1695
: 4

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 ACdVL (Andrzej) (2020-08-05 10:54:31)
  Jeszcze kilka lat temu było je widać. Obecnie nie ma po nich śladu - kawałek dalej zbudowano nową drogę asfaltową, a w miejscu dawnego przejazdu kolejowego obok podstacji transformatorowej jest już rondo.
 • #2 ROPA Poznań (2020-08-06 08:27:12)
  I pomyśleć, że jedna z Pań /mam wycinek z Gazety Toruńskiej/ w latach 2000 obiecała, że na trasie Kowalewo Pomorskie - Brodnica będą organizowane jazdy turystyczne. Nawet zakupili lok. SM41 i jeden z parowozów .umiejscawiając je w Lok. Toruń Kluczyki. "Obiecanki, cacanki a głupiemu radość", chciało by się rzec.
 • #3 (odp. na #2) ACdVL (Andrzej) (2020-08-06 20:11:12)
  Obietnica niestety bez pokrycia, a życie uczy, że obietnic trzeba się wystrzegać, bo najczęściej rzuca je ten, który ma je praktycznie za nic - aby tylko uspokoić. Pytanie tutaj brzmi: co takiego się stało, że pomysł - albo nie został zrealizowany (tu prawdopodobnie chodzi o krzyżyk dla tej linii), albo zgoła - zarzucony?
 • #4 ROPA Poznań (2020-08-06 22:23:37)
  Pani była "szeregowym" pracownikiem, to co kazano jej napisać, napisała. A że się nie udało to trudno. Po jakie licho śpieszono się z zakupem tego taboru do tego pomysłu? Najpierw plan, a potem realizacja elementów do niego. Tu najwyraźniej popełniono "falstart".

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Linia kolejowa Brodnica – Bydgoszcz Wschód (209)

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...