OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Bąkowiec – Puławy Azoty (82)

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2021-01-06 (przebieg)

Legenda (Wygenerowano dnia: 2022-05-21) | Mapa prędkości (Wygenerowano dnia: 2022-01-01)

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

 • #1 Kuba Mędrek (2017-01-21 19:38:59)
  14 października 2000r. na tej linii kręcono sceny do filmu Przedwiośnie
  https://www.youtube.…
 • #2 PiotrW (2018-08-20 08:10:58)
  Tę linię należy jak najszybciej zlikwidować i wykreślić z ewidencji, żeby nie ponosić niepotrzebnych kosztów (jeśli oczywiście takie są). Niedawno podróżowałem rowerem w okolicach Gniewoszowa i Sieciechowa i w pewnym momencie "przeciąłem" nędzne resztki torów tej trasy, po których nie ma szans, żeby jeszcze cokolwiek kiedykolwiek przejechało. To właśnie takie trasy trzeba likwidować, a nie np. Wolsztyn - Nowa Sól, o którą toczą się (chyba już przegrane, niestety) boje...
 • #3 Tomek (2019-09-29 15:03:56)
  Linia dawno wykreślona z ewidencji, nie ma czego likwidować.
 • #4 Adam Molenda (2021-08-22 21:23:45)
  Trzeba zaznaczyć że po linii Bąkowiec - Wysokie Koło kursowały 4 pary poc. osobowych a przed likwidacją 2 pary. Do Kozienic było 6 par. Poc. towarowe zabierały min. płody rolne z Wysokiego Koła a cegłę z Sarnowa. Do cegielni była wąskotorówka! Poc. obsługiwały parowozy Tkt i Ty. Wagony Pruskie 3 ew 4 zapełnione do granic możliwości gdyż nie było PKS ( jeszcze) a ludzie jeździli do pracy do Dęblina ( zakłady wojskowe) i Pionek (Pronit). Co jeszcze - obieg pociągów był różny, ale taki podstawowy to Dęblin - Bąkowiec - Wysokie Koło - Bąkowiec - Kozienice - Bąkowiec - Dęblin. Ruch pasażerski zamknięto z końcem mają 1969 r. Jechałem to wiem i pamiętam mając 7 lat. Przed stacją Bąkowiec od strony Wysokiego Koła był semafor świetlny wjazdowy gdzie do dziś w Sokółce np. są ramienne! I jeszcze jedno linie do Puław ( wojskowa) przedłużono tak jak do elektrowni Świerże Górne w latach 1973r - 1975r. Oczywiście wiem w tym temacie o wiele więcej więc jakby ktoś chciał proszę o kontakt.
 • #5 Adam Molenda (2021-08-22 21:29:33)
  #3 Tomek. Masz rację, ale sentyment pozostał i te "Przedwiośnie". Jeszcze jedna uwaga! Pomiędzy st. Bąkowiec a Garbatka Letnisko istnieje 3 tor do dowozu węgla do elektrowni Kozienice. Co ciekawe, po transformacji bliżej było o węgiel z Bogdanki na Lubelszczyźnie, niż że Śląska. Z uwagi na remont LK7 Otwock - Lublin węgiel wożono przez Lubartów Łuków i Dęblin! I tak było ekonomicznie! Jak jest teraz, to nie wiem, ale składy nadal jeżdżą z Łęcznej pozdrawiam!!!!!!

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Linia kolejowa Bąkowiec – Puławy Azoty (82)

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...