OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Maltanka

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2018-02-06 (przebieg)

[Pokaż/ukryj poszczególne odcinki]
Punkt (województwo) km km taryfowy
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  Maltanka  (P)
 
 
  Ptyś  (P)
 
 
  Balbinka  (P)
 
 
  Zwierzyniec  (P)

Odcinki alternatywne

Nazwa odcinkaOdDo
Balbina – Zwierzyniec (dawny przebieg): Balbinka - Zwierzyniec
Stan linii « Pokaż/ukryj

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

 • #1 Marek Potocki (2017-01-04 11:30:51)
  Z opisów wynika, że był jeszcze kiedyś przystanek "Przystań". Może ktoś ma i byłby skłonny się podzielić jakąś mapką z jego lokalizacją? Odpowiedz»
 • #2 Renata Nowak (2017-02-05 23:40:46)
  Znalazłam informację, że był on położony na końcu toru regatowego (źródło: http://www.dzieckowp… Mam pewne podejrzenia, po zerknięciu na mapę, gdzie mniej więcej mógł on się znajdować - okolice skrzyżowania ulic Wiankowej i Krańcowej. Odpowiedz»
 • #3 (odp. na #2) ... (2017-02-06 11:30:34)
 • #4 (odp. na #2) Marek Potocki (2017-02-06 13:07:44)
  Hmm… Ponoć zlikwidowano go przy okazji zmiany przebiegu, więc to chyba jeszcze coś innego.
  [PS] Dogrzebałem się i naniosłem. Myślę że Jest w miarę dobrze.
  Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Linia kolejowa Maltanka

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...