OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Poznań Główny – Szczecin Główny (351)

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2019-11-07 (przebieg)

<== | Galeria | ==>
Data: 1924
Autor: J. Puciński, Poznań
Przesłał: Maciej Knychała
Napisz e-mail
https://audiovis.nac.gov.pl/obraz/81456/bcaec0a48e98158548e33a0afe1fe8cc/
Odcinek Poznań Główny – Poznań Główny PoD
Zamieszczono: 2018-07-26

Galeria użytkownika

"Wiadukt drogowy "Kaponiera" w Poznaniu na linii kolejowej Poznań - Warszawa - fragment budowy".
Źródło (wraz z powyższym cytatem): Narodowe Archiwum Cyfrowe, sygn. 1-G-3202-2.
Wydaje mi się, że wiadukt widoczny w głębi zdjęcia jest związany z linią prowadzącą do Warszawy.

Licencja: Materiały urzędowe i archiwalne (prawa wygasły) [?]

Tagi: budowy/remonty/rozbiórki; mosty/wiadukty/estakady/przepusty.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 1188
: 6

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 irek (2018-07-26 13:35:28)
  Opis nie do końca właściwy. Widok z ul. Poznańskiej w ul. Libelta, po prawej ul.Roosevelta (podaję obecnie obowiązujące nazwy ulic) . Pierwszy wiadukt to na linii nr 351 w lewo do Szczecina, w głębi wiadukt na linii nr 3. https://www.google.p… Aktualnie na pierwszym planie,zdjęcia google, jest wiadukt Pestki.
 • #2 (odp. na #1) Mateusz Kiszka (2018-07-26 18:00:40)
  Ten wiadukt poszerzano wtedy do 3 jam, które są do dziś, pod pierwszą, pierwotna jest jezdnia w kierunku centrum i Winograd, pod drugą tory tramwaju, pod trzecią - jezdnia dla aut jadących w stronę Głogowskiej i Jeżyc.
 • #3 (odp. na #2) irek (2018-07-26 19:21:33)
  Mateusz Kiszka jest dokładnie tak jak piszesz. Problemem jest opis ! "Wiadukt drogowy "Kaponiera"..... to miejsce jest kawałek dalej ! Jednak już należy się przyzwyczaić(??) do opisów przeróżnych archiwistów :) Wielokrotnie, osobiście się zwracałem to tego czy owego, ale ŁUNI tam trzymają się ..STOI NAPISANE I TEGO SIĘ TRZYMAMY!
 • #4 (odp. na #3) Maciej (2018-07-27 10:31:27)
  Stanę w obronie archiwistów :) Aby sprostować opis zdjęcia musieliby bazować na konkretnych danych. Zwykłe oświadczenie może nie wystarczyć. Podobna sytuacja miałaby zapewne miejsce w przypadku fotografii wykonanej podobno w Adolfowie k. Chodzieży (https://www.bazakole… Wnioskodawca musiałby stanąć na głowie aby udowodnić, że doszło do pomyłki. Trudno się temu dziwić. Dane nie mogą pochodzić z przysłowiowego palca. Zakładamy, że osoba, która przekazała zbiory do NAC działała w dobrej wierze i opisy są prawidłowe. Jest zatem pole do działania dla nas, tj. ludzi, którym zależy na wiarygodnych źródłach historycznych. Jeżeli prześlemy do archiwum rzetelną argumentację swoich racji, możemy mieć nadzieję, że sprawa zakończy się pomyślnie.
 • #5 (odp. na #4) irek (2018-07-27 23:32:21)
  @Maciej, pozostanę przy swoim i ..TEGO SIĘ BĘDĘ TRZYMAŁ...to wzorem tych decydentów tu i ówdzie :) Problem polega na tym, iż niemal wszyscy ŁUNI, gdzieś tam na grzędzie i w ważnym urzędzie, nawet nie raczą się pofatygować aby sprawdzić iż "wnioskodawca" czegoś tam ..być może ma rację :)) Co zaś się tyczy osób które przekazują, w dobrej wierze, to co posiadają, nie zawsze są pewni gdzie to i co to. Generalnie należy im się szacunek, jednak niejednokrotnie owi urzędnicy, przyjmujący dobra z lat minionych, wręcz zmuszają sugerując iż to może tu, może tam, podsuwając podobne materiały z jakiegoś tam miejsca. Oj to temat rozległy, i niejednokrotnie po latach okazuje się iż TO to nie TO, iż TAM to nie TAM ! Pozdrawiam wszystkich nieomylnych w każdym temacie :)
 • #6 (odp. na #5) Maciej (2018-07-28 21:47:45)
  Błądzenie i pomyłki świadczą m.in. o naszym człowieczeństwie. Z tymi cechami się utożsamiam ☺

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Linia kolejowa Poznań Główny – Szczecin Główny (351)

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...