OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

19 sierpnia 2019 W związku z coraz niższym poziomem zarówno nadsyłanych materiałów jak i dyskusji, od dzisiejszego dnia wprowadzamy następujące zmiany:

  • Bezterminowo zawieszony zostaje dział komentarzy.
  • Liczba zdjęć przesyłanych do redakcji zostaje ograniczona do 10 na dobę.
  • Wszystkie zdjęcia trafiające do bazy, przed publikacją będą przechodzić akceptację redakcji. Przypominamy przy tym, że fakt pojawienia się zdjęcia w galerii nie oznacza, iż trafia ono tam na zawsze. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycofywania i przywracania nadesłanych materiałów.

11 stycznia 2019 Jako że w Bazie pojawia się coraz więcej komentarzy, mających charakter wycieczek personalnych, od dnia dzisiejszego zawieszamy możliwość dodawania wpisów przez osoby niezalogowane. Ponadto wprowadzamy możliwość bezpośredniego kontaktu (przez formularz mailowy) z każdym komentującym. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na podniesienie jakości tego elementu strony.

6 października 2018 W związku z poważną zmianą sposobu dystrybucji mapy przez serwis Google (duże ograniczenie ilości darmowych wyświetleń przy jednoczesnym drastycznym podniesieniu cen za dodatkowe), od dzisiejszego dnia z naszej mapy znikają warstwy tego dostawcy.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Obiekty ostatnio skomentowane

Swobodna
Swobodna

wasiukibic (2020-05-27 22:39:23)

Czy tylko ja patrząc na to zdjęcie słyszę cykanie świerszczy, szum świetlówek; czuję zapach świeżej zieleni i smak zimnego piwka? :)

Leszno
Leszno

wasiukibic (2020-05-27 22:37:09)

Szopę oddano do użytku 2 lata przed uruchomieniem połączenia Poznań - Wrocław?

Olsztyn MPEC Kortowo
Olsztyn MPEC Kortowo

Dawid Jastrzębski (2020-05-27 22:26:10)

O której Ty tam byłeś? Ja tam przejeżdżałem w tamtym dniu około 16:15. :)

Olsztyn Główny
Olsztyn Główny

tomimaki (2020-05-27 22:04:40)

W wieży mieści się małe Muzeum Kolejnictwa prowadzone przez Warmińsko-Mazurskie Towarzystwo Miłośników Kolei. https://visit.olszty…

Świecie Przechowo
Świecie Przechowo

KJ (2020-05-27 22:00:46)

Mam pytanie, jakie składy jeździły do Świecia? Z góry dziękuję za odpowiedź

Żagań
Żagań

wasiukibic (2020-05-27 20:50:42)

Pandemię? Ona została wyburzona na wiosnę 2019 roku.

Koronowo
Koronowo

ACdVL (2020-05-27 20:04:35)

Słuszna uwaga. To nie ta seria.

Olsztyn Główny
Olsztyn Główny

ACdVL (2020-05-27 20:01:58)

Jakiś czas temu byłem w Olsztynie i m.in. nieco zwiedziłem dworzec. Podoba mi się, że jest stare oświetlenie jarzeniowe, ale czuję w kościach, że lifting, i to (być może) mocny - tam konieczny jest. I to raz dwa. No i nieco mniej kiosków przydałoby się też. Jakby kto chciał zakupy jakowe dokonać to zawsze w okolicy się znajdą. Dworzec ma być dworcem, nie straganem, tak jak Kościół Kościołem. Jeden, dwa kioski, knajpa smaczna - w porządku - ale nie więcej. Krótko, zwięźle, otwarcie i na temat. O peronach wolę nie wspominać - infrastruktura komunikacji miejskiej jest na wyższym poziomie, lepiej zadbana w każdym razie. Takie odniosłem wrażenie.

Wilcza Góra
Wilcza Góra

Dawid Jastrzębski (2020-05-27 19:12:31)

Po kliknięciu w zdjęcie w powiększeniu pokazuje się obrócone. Podobny problem występuje na zdjęciach u innego uzytkownika p. Chomika i przykładowy link ale takich jest więcej: https://www.bazakole…

Olsztyn Główny
Olsztyn Główny

tomimaki (2020-05-27 17:43:56)

W ramach modernizacji układu torowego PKP PLK chce wyburzyć nastawnię, by wcisnąć tam dodatkowy tor, ale Wojewódzki Konserwator Zabytków nie zgodził się. Chyba przydarzy się jakiś pożar jak w przypadku starej parowozowni w 2016 roku...

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...