OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

19 sierpnia 2019 W związku z coraz niższym poziomem zarówno nadsyłanych materiałów jak i dyskusji, od dzisiejszego dnia wprowadzamy następujące zmiany:

  • Bezterminowo zawieszony zostaje dział komentarzy.
  • Liczba zdjęć przesyłanych do redakcji zostaje ograniczona do 10 na dobę.
  • Wszystkie zdjęcia trafiające do bazy, przed publikacją będą przechodzić akceptację redakcji. Przypominamy przy tym, że fakt pojawienia się zdjęcia w galerii nie oznacza, iż trafia ono tam na zawsze. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycofywania i przywracania nadesłanych materiałów.

11 stycznia 2019 Jako że w Bazie pojawia się coraz więcej komentarzy, mających charakter wycieczek personalnych, od dnia dzisiejszego zawieszamy możliwość dodawania wpisów przez osoby niezalogowane. Ponadto wprowadzamy możliwość bezpośredniego kontaktu (przez formularz mailowy) z każdym komentującym. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na podniesienie jakości tego elementu strony.

6 października 2018 W związku z poważną zmianą sposobu dystrybucji mapy przez serwis Google (duże ograniczenie ilości darmowych wyświetleń przy jednoczesnym drastycznym podniesieniu cen za dodatkowe), od dzisiejszego dnia z naszej mapy znikają warstwy tego dostawcy.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Obiekty ostatnio skomentowane

Kraków Łagiewniki
Kraków Łagiewniki

Marek Potocki (2020-04-08 20:16:46)

Miał być chyb paker robiący pompki, a wyszło skrzyżowanie UFO z żabą.

Poręba Górska
Poręba Górska

Marek Potocki (2020-04-08 20:12:58)

Subsens - napisz na priv o co konkretnie się rozchodzi :)

Poznań Starołęka – Poznań Malta
Poznań Starołęka – Poznań Malta

Marek Potocki (2020-04-08 20:12:00)

Fotki to pewnie na zasadzie – trzeba czymś miejsce zapchać, bier telefon i idź pstryknąć tę lokomotywę.

Gdynia Cisowa Elektrowozownia
Gdynia Cisowa Elektrowozownia

ACdVL (2020-04-08 20:09:39)

W dodatku wyglądają znajomo. :)

Deszczno
Deszczno

ROPA Poznań (2020-04-08 18:15:04)

Będąc w ub roku stałym gościem w Gorzowie często przejeżdżałem przez Deszczno już w końcu maja nie zdążyłem zrobić zdjęcia nawet z pociągu, ponieważ budynek był "osłonięty" płotem. Rozmawiałem osobiście z Szefem Projektu, poinformował On mnie, że prace zostaną zakończone do końca czerwca 2020, może się uda a jak nie to z niewielkim poślizgiem> Oby więcej takich pomysłów.

Poręba Górska
Poręba Górska

Dawid Jastrzębski (2020-04-08 13:32:47)

Dokładnie, na zimowisku, ale którym i gdzie ;)

Malczyce – Marciszów (302)
Malczyce – Marciszów (302)

Michael (2020-04-08 12:41:12)

Nie sądzę by odbudowali tą łącznicę, raczej jak już, to odnowią łącznice, na Strzegom bo tak jest najprościej i najtaniej dla PLK.

Poręba Górska
Poręba Górska

Michael (2020-04-08 12:31:05)

Ale w miarę jest oczyszczany I tylko dlatego nie ma, jeszcze zupełnej dżungli Póki budynek stacji będzie zamieszkały, to peron będzie dobrze widoczny Tym bardziej że słupy z lampami, jeszcze stoją póki co

Kłaczyna
Kłaczyna

Michael (2020-04-08 12:05:23)

Czyli jeszcze trochę i będzie nadawał się, do muzeum w Jaworzynie. I tak to powinno wyglądać, by tam został zabrany jako eksponat minionego wieku ale znając realia będzie dalej niszczał lub zostanie usunięty i wyrzucony.

Kutno
Kutno

Sergiusz (2020-04-08 10:49:19)

Peron 4 w pracy.

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...