OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

16 września 2020 Baza otrzymała trzy nowe funkcjonalności. Pierwszą z nich jest możliwość filtrowania zdjęć po autorze w galeriach poszczególnych obiektów. Druga to filtr tagów w galeriach poszczególnych użytkowników, a trzecia – galeria zbiorcza generowana dla konkretnego autora. Będzie ona przydatna, gdy jego materiały dodawane są z różnych kont.

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Grudziądz
Grudziądz (woj. kujawsko-pomorskie)
Grudziądz
Grudziądz (woj. kujawsko-pomorskie)
Grudziądz
Grudziądz (woj. kujawsko-pomorskie)
Bytom Karb Wąskotorowy
Bytom Karb Wąskotorowy (woj. śląskie)
Wałbrzych Centrum
Wałbrzych Centrum (woj. dolnośląskie)
Trzcińsko
Trzcińsko (woj. dolnośląskie)
Iwiny
Iwiny (woj. dolnośląskie)
Stoczek Łukowski
Stoczek Łukowski (woj. lubelskie)
Chromin
Chromin (woj. mazowieckie)
Parysów
Parysów (woj. mazowieckie)
Chrosna
Chrosna (woj. mazowieckie)
Rzepin
Rzepin (woj. lubuskie)
Sulęcin
Sulęcin (woj. lubuskie)
Trzemeszno Lubuskie
Trzemeszno Lubuskie (woj. lubuskie)
Trzemeszno Lubuskie
Trzemeszno Lubuskie (woj. lubuskie)
Trzemeszno Lubuskie
Trzemeszno Lubuskie (woj. lubuskie)
Ostromecko
Ostromecko (woj. kujawsko-pomorskie)
Ostromecko
Ostromecko (woj. kujawsko-pomorskie)

Obiekty ostatnio skomentowane

Poznań Garbary – bocznice
Poznań Garbary – bocznice

wasiukibic (2021-01-22 12:13:04)

Podobnież było na wrocławskim Nadodrzu, kiedy jeszcze działał Browar Piastowski, to raz na czas czuć było intensywny zapach chmielu, bo w budynku przy torach (z takimi trzema kominami, z charakterystycznymi zakończeniami) był on suszony. W pobliżu znajdowały się boiska, podwórka i tereny kolejowo-przemysłowe, na których często przebywaliśmy i ta intensywna woń na zawsze już będzie mi się kojarzyć z młodością i tamtymi okolicami. Wjeżdżając na stację Nadorze, od strony Sołtysa, od razu wiedziało się, gdzie się jest i trzeba się zbierać do wyjścia. Jak poganialiśmy trochę za piłką, czy ogólnie posiedziało się dłużej na dworze, to czując ją od razu człowiek robił się głodny. Teraz zapewne kręcono by z tego powodu wielkie afery, że "smród" nie pozwala swobodnie mieszkać, etc.

Kraśniewo
Kraśniewo

Filip Przeperski (2021-01-22 12:11:58)

Szkoda, że dziś już tak tam nie wygląda:(

Kluczbork – Poznań Główny (272)
Kluczbork – Poznań Główny (272)

Wojciech Frykowski (2021-01-22 10:40:49)

Jeździłem wielokrotnie w latach 80 i 90 XXw. na trasie Poznań - Ostrzeszów i ten most zawsze robił na mnie wrażenie (także akustyczne w czasie przejazdu). Obecna długość jest chyba taka sama, ale na pewno Warta jest węższa, a wały bardzo szeroko. Jechałem tu w czasie powodzi 1997, Warta była rozlana na całej szerokości od wału do wału. Az dziwne, że brakuje w tej galerii aktualnego zdjęcia tego mostu.

Biała Rawska
Biała Rawska

Tomasz (2021-01-22 09:12:47)

Ten rozebrano a obok nową nastawienie wybudowano. Na tej linii to chyba jedyna nastawnia która nie była tzw "bocianim gniazdem".

Szarbków
Szarbków

Jaćwing (2021-01-22 08:40:11)

Posterunek zostanie zamknięty 29.01.2021.

Warszawa Mokotów – Nowe Miasto nad Pilicą
Warszawa Mokotów – Nowe Miasto nad Pilicą

andrzej2110 (2021-01-21 18:45:50)

To przejazd przed Grójcem na drodze DK50, widok w stronę Piaseczna. Obecne tego przejazdu nie ma

Damnica
Damnica

Dawid Jastrzębski (2021-01-21 16:53:35)

Napisałem "ponoć" na podstawie własnych domysłów widocznych na zdjęciach zarejestrowanych przeze mnie. Nie upewniłem się z informacją tekstową na bazie. Lubię czytać tą stronę ale obecnie nie mam tak dużo czasu jak wcześniej by się zagłębiać w szczegóły czy obserwować na bieżąco co tu się dzieje. Jestem studentem II stopnia i mam dużo innych rzeczy na głowie. :/

Mielno Koszalińskie
Mielno Koszalińskie

Cezary Mirowski (2021-01-21 15:37:30)

Miejsce, w którym znajduje się rozjazd, latem przypomina dżunglę. Obecna pora roku pozwala na penetrację terenu i stwierdzenie 100/100, czy coś tam jeszcze pozostało. PS W połowie lat 2000 ;) czy w połowie 2000. roku?

Strzyżyno Słupskie
Strzyżyno Słupskie

Dawid Jastrzębski (2021-01-21 12:31:30)

Przystanek bagno, jak widać... Lada chwila biorę pod lupę ten przystanek i obstawiam, że nic się nie zmieniło.

Damnica
Damnica

Dawid Jastrzębski (2021-01-21 12:04:18)

Jeszcze raz rzut oka na bryłę nastawni "Da1" z komentowanego zdjęcia tylko od innej strony.

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...