OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

2 marca 2021 W dniu dzisiejszym na stronę trafiła duża nowość, w postaci uaktualnionego silnika mapy. Najbardziej widoczną zmianą jest to, że logujący się użytkownicy otrzymują do wglądu nowe warstwy podkładów mapowych.
Niestety zmiana pociągnęła za sobą sporo modyfikacji we wnętrzu strony. O ile starałem się wszystkie potencjalne błędy znaleźć i usunąć, o tyle prawdopodobnie na wszystkie nie trafiłem. W razie gdybyście natrafili na jakieś nieprawidłowe zachowania związane z mapą, piszcie na adres marek@ bazakolejowa.pl Dziękuję za wyrozumiałość i współpracę!
Informacja dla wszystkich, którym nie działa na telefonach, tabletach i innych urządzeniach mobilnych: Należy wyczyścić pliki cookie i dane przeglądania dla strony. Po przeładowaniu strona wygląda już jak powinna.

23 lutego 2021 Ze względów nie do końca zależnych od redakcji czasowo wstrzymujemy działalność działów bibliotecznych. Przepraszamy za niedogodności.

16 września 2020 Baza otrzymała trzy nowe funkcjonalności. Pierwszą z nich jest możliwość filtrowania zdjęć po autorze w galeriach poszczególnych obiektów. Druga to filtr tagów w galeriach poszczególnych użytkowników, a trzecia – galeria zbiorcza generowana dla konkretnego autora. Będzie ona przydatna, gdy jego materiały dodawane są z różnych kont.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Garki
Garki (woj. wielkopolskie)
Garki
Garki (woj. wielkopolskie)
Garki
Garki (woj. wielkopolskie)
Garki
Garki (woj. wielkopolskie)
Garki
Garki (woj. wielkopolskie)
Garki
Garki (woj. wielkopolskie)
Garki
Garki (woj. wielkopolskie)
Garki
Garki (woj. wielkopolskie)
Garki
Garki (woj. wielkopolskie)
Garki
Garki (woj. wielkopolskie)
Proszków Śląski
Proszków Śląski (woj. dolnośląskie)
Leosia
Leosia (woj. kujawsko-pomorskie)
Lniano
Lniano (woj. kujawsko-pomorskie)
Wierzchucin
Wierzchucin (woj. kujawsko-pomorskie)
Wierzchucin
Wierzchucin (woj. kujawsko-pomorskie)

Obiekty ostatnio skomentowane

Chełm
Chełm

PancerniakPL (2021-03-05 19:12:44)

No i pragotrony klapkowe się tam znajdują :)

Chełm
Chełm

PancerniakPL (2021-03-05 19:03:23)

No i taki dworzec do przyjęcia, a nie jak dziś pustki, smród i jedna kasa otwarta :/

Otmuchów
Otmuchów

Givexnine Poznań (2021-03-05 17:34:26)

TLK Sudety jednak mija Otmuchów bez zatrzymania.

Warszawa Zachodnia
Warszawa Zachodnia

Adolf Nowak de Piaskowski (2021-03-05 15:59:26)

Od nowego rozkładu 14.03.2021 dojście od strony północnej do stacji będzie mocno utrudnione: https://portalpasaze… Ponadto zostanie ograniczona liczba pociągów na odcinku do Wawy Wschodniej.

Jawornik Polski
Jawornik Polski

Opolanin (2021-03-05 15:41:59)

Jest to semafor wjazdowy do Jawornika od strony Przeworska.

Łódź Kaliska – Dębica (25)
Łódź Kaliska – Dębica (25)

113 (2021-03-05 15:15:07)

Miejmy nadzieję, że niedługo rozpocznie się modernizacja i elektryfikacja odcinka Tomaszów Mazowiecki - Skarżysko Kamienna. Sieci trakcyjnej na tym odcinku brakuje. Można byłoby też w przyszłości przeprowadzić elektryfikację podkarpackiego odcinka z Chmielowa do Dębicy przez Mielec, zwłaszcza patrząc na plany inwestycji PKP na Podkarpaciu oraz na znaczenie 25-tki.

Kolej Scheiblerowska
Kolej Scheiblerowska

ACdVL (Andrzej) (2021-03-05 14:23:45)

Najlepszymi doradcami jesteśmy my sami. :) A co do wcześniejszych adnotacji - no niestety. Ale - jak to mówią - jak się nie ma co się chce, to się lubi co się ma. Więc pewnie w sumie masz rację.

Poznań Główny – Szczecin Główny (351)
Poznań Główny – Szczecin Główny (351)

wasiukibic (2021-03-05 13:29:32)

A po trzecie - wyleciało. Nie raz i nie dwa tłumaczyło Ci się, że jesteś w błędzie, a Ty dalej swoje. Myślę, że już wystarczy, bo obawiam się, że robisz to specjalnie, starając się wykreować jaką własną, równoległą rzeczywistość. "Kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą" - nie tutaj!

Szczecin Port Centralny SPD
Szczecin Port Centralny SPD

wasiukibic (2021-03-05 13:25:15)

Generalnie nie lubię kneblować ludziom ust, dopóki te usta (palce) potrafią sformułować i uzasadnić tezy dotyczące zagadnień, w kręgu których porusza się Baza. Ma to działać na zasadzie argumentów i kotrargumentów, a nie ciśnięciu sobie ad personam, czego tolerował nie będę. Baza ma zadanie gromadzić i udostępniać informacje i zdjęcia dotyczące sieci kolejowej w Polsce - taki jest nasz cel, nazwijmy to statutowy. Do tego dochodzą dyskusję i wymiana opinii na tematy kolejowe i pokrewne. Ale spektrum ludzi, którzy biorą w tym udział jest szerokie i tak samo, jak różnimy się miejscem zamieszkania, religią, pochodzeniem społecznym, czy ukochanym klubem sportowym, podobnie i podejście do kwestii "zasadniczych" może być inne. Nie raz i nie dwa toczyliśmy tutaj spory ma temat tej czy innej linii kolejowej, budynku dworca czy lokomotywowni, w zakresie czy potrzebny, czy nie, a jeżeli chronić/zagospodarować inaczej - to jak etc. Pamiętaj, Irku, że jak świat nie stoi w miejscu, tak i układ i sposoby komunikacji na przestrzeni lat są zmienne, a większość społeczeństwa patrzy na nie li tylko z perspektywy spełniania swoich codziennych potrzeb życiowych. Zdaję sobie sprawę, że część przedstawionych na Bazie tez się nie obroni, część jest po prostu idiotyczna lub do granic możliwości naiwna, ale tak samo jak dopuszczam do głosu ludzi, którzy "płaczą nad każdym kawałkiem szyny", tak samo i trzeba dopuścić głos, który w cywilizowany sposób twierdzi, że część infrastruktury transportowej z obecnego punktu widzenia straciła rację bytu. Do tego jednak służą argumenty, aby postawione tutaj tezy podtrzymać lub je obalić. Powtórzę to raz jeszcze - ARGUMENTY - a nie stwierdzenia pt. "zaorać wszystko w cholerę i posadzić kartofle, bo taki mam kaprys". No i pamiętajmy, że gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie ;)

Poznań Wschód – bocznice
Poznań Wschód – bocznice

Maciej Knychała (2021-03-05 10:39:21)

Niestety, nie posiadam. W okolicy elewatora widziałem wagony (inny odcinek bocznicy).

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...