OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

19 sierpnia 2019 W związku z coraz niższym poziomem zarówno nadsyłanych materiałów jak i dyskusji, od dzisiejszego dnia wprowadzamy następujące zmiany:

  • Bezterminowo zawieszony zostaje dział komentarzy.
  • Liczba zdjęć przesyłanych do redakcji zostaje ograniczona do 10 na dobę.
  • Wszystkie zdjęcia trafiające do bazy, przed publikacją będą przechodzić akceptację redakcji. Przypominamy przy tym, że fakt pojawienia się zdjęcia w galerii nie oznacza, iż trafia ono tam na zawsze. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycofywania i przywracania nadesłanych materiałów.

11 stycznia 2019 Jako że w Bazie pojawia się coraz więcej komentarzy, mających charakter wycieczek personalnych, od dnia dzisiejszego zawieszamy możliwość dodawania wpisów przez osoby niezalogowane. Ponadto wprowadzamy możliwość bezpośredniego kontaktu (przez formularz mailowy) z każdym komentującym. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na podniesienie jakości tego elementu strony.

6 października 2018 W związku z poważną zmianą sposobu dystrybucji mapy przez serwis Google (duże ograniczenie ilości darmowych wyświetleń przy jednoczesnym drastycznym podniesieniu cen za dodatkowe), od dzisiejszego dnia z naszej mapy znikają warstwy tego dostawcy.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Obiekty ostatnio skomentowane

Radków
Radków

wasiukibic (2020-01-20 23:44:54)

Skrzynkę gazową (tudzież każdą inną instalacyjną) można formą i treścią dopasować do obiektu, który ma obsługiwać. Podejrzewam, że w czasach gdy ją montowano, nikt nie dbał o taki detal.

Wrocław Partynice – bocznice
Wrocław Partynice – bocznice

wasiukibic (2020-01-20 23:42:24)

We Wrocławiu roboty jest w bród - kto chce, to pracuje. Kto nie - to albo zbiera puszki (lżejsze i mnóstwo tego się wala po Wyspie Słodowej i okolicach) albo ciągnie socjal. Kto Ci będzie teraz kradł szyny kolejowe? Zwłaszcza w pobliżu zabudowy mieszkaniowej. Zarobek żaden, a przypał nieziemski.

Świdnica – bocznice
Świdnica – bocznice

wasiukibic (2020-01-20 23:40:10)

i oprócz Magnezytów, ŚFUP-u, Dolmeb-u i Siwelii (?)

Świdnica – bocznice
Świdnica – bocznice

wasiukibic (2020-01-20 23:34:51)

Normalnie - zakład zaczął być przestarzały i wyposażenie wymagało remontu, dlatego też produkcję ciepła skoncentrowano na Zawiszowie. Mam fotorelację z open-daya na koniec życia ciepłowni i muszę w końcu wrzucić, żeby pokazać, jak to onegdaj wyglądało.

Świdnica – bocznice
Świdnica – bocznice

Darek Nowak (2020-01-20 23:15:11)

Proszę, ktos już ukradł nawet blachę z bramy: https://www.google.c…

Głogów
Głogów

Jarosław Lizak (2020-01-20 22:54:10)

Od Lubina do Rudnej to jest dostatecznie pociąg zapełniony a do samego Głogowa to zależy od dnia. Raz do końca dojechało 4 osoby a dzisiaj np. było około 30.

Pszenno Cukrownia
Pszenno Cukrownia

Darek Nowak (2020-01-20 22:27:10)

Ciekawe że Niemcy, tacy wytrawni organizatorzy, nie zrobili podejścia bezposrednio od północy.

Pszenno
Pszenno

Darek Nowak (2020-01-20 22:24:10)

Czyli zaraz za przejazdem przez ul. Świdnicka.

Szamotuły
Szamotuły

ROPA Poznań (2020-01-20 22:17:57)

Gdzieś przeczytałem i mój znajomy kolejarz z Sierakowa powiedział, że koniec kursowania nastąpił w 1995r. Dziwny fakt, że na rok przed zakończeniem dokonano remontu torowiska na pewnym odcinku przed Sierakowem.

Wrocław Ujazdów
Wrocław Ujazdów

Darek Nowak (2020-01-20 22:17:39)

Świetne są te pierwotne nazwy stacji.

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...